1 marca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Szarych Szeregów w Namysłowie włączyli się czynnie w uroczystości Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzone w naszym mieście. O godzinie 9:00 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w IV Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych wykazując się ogromną wiedzą na temat polskich Bohaterów. Uczennice klasy III a Martyna Witek zdobyła I miejsce, Aleksandra Zaremba była druga a Katarzyna Nykiel zajęła trzecie miejsce. Radosną informacją jest też to, że absolwenci naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki w kategorii szkół średnich – I miejsce zajął Dawid Majewski z Liceum Ogólnokształcącego, trzeci był Tomasz Witek z Zespołu Szkół Rolniczych. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!! O godz. 1000 w Namysłowskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się projekcja filmu „Wyklęty”, którego scenariusz powstał na podstawie losów Józefa Franczaka „Lalka”, ostatniego Żołnierza Niezłomnego poległego 1963 r. Dalsze obchody święta miały miejsce w Izbie Regionalnej, gdzie otwarto wystawę „Skazani na karę śmierci w czasach stalinowskich i ich losy”. Otwarciu wystawy towarzyszył wykład dr Tomasza Gałwiaczka z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz projekcja filmu o kpt. Stanisławie Sojczyńskim ps. „Warszyc” – „Czy warto było tak żyć?”.