Kontynuując zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego w ramach Punktu Informacji i Kariery, 26 lutego 2018 roku nasza młodzież miała zaszczyt gościć Panią Magdalenę Dudziak – Lejczak. Pani Magdalena wykonuje zawód kosmetyczki. Podczas spotkania przybliżyła młodzieży ścieżkę kształcenia, jaką należy podążyć, aby zdobyć zawód kosmetyczki, zwróciła uwagę na wiodące przedmioty, z których wiedza jest niezbędna do zaliczenia poszczególnych przedmiotów w ramach studiów z kosmetologii. Przybliżyła miejsca, gdzie można zdobyć praktyczną wiedzę, aby w przyszłości wykonywać zawód   w sposób profesjonalny. Zwróciła również uwagę na częstą współpracę z lekarzem dermatologiem, gdzie wymiana wiedzy i doświadczenia specjalistów pomagają w osiągnięciu i pokonaniu problemów pacjenta – klienta.

 

W trakcie spotkania nasza młodzież zadawała wiele pytań, na które Pani Lejczak   w obszerny sposób udzielała odpowiedzi. Młodzież m.in. pytała o dostępne produkty kosmetyczne na rynku. Czy podążać za produktami znanymi reklamowanymi, czy nie? Jak poradzić sobie ze zmianami skórnymi wieku dorastania? Jak wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i przy użyciu czego? (manualnie czy może odpowiednimi przyborami). Jak zabezpieczyć twarz przed silnym mrozem? Jak wykonać odpowiedni makijaż, żeby wyglądać subtelnie i atrakcyjnie, a nie wyzywająco i krzycząco? To tylko niektóre pytania zadawane przez naszych uczniów.

 

Pani Lejczak  zwróciła także uwagę na to, iż różnorodność problemów, z jakimi klienci  zwracają  się do kosmetyczki, powoduje, iż  osoba, która decyduje się na wybór tego zawodu musi zdobyć wszechstronną wiedzę dotyczącą organizmu człowieka i jego funkcjonowania,    a także powinna charakteryzować się poczuciem empatii i  dużą odpowiedzialnością za to, co robi.

 

Dziękujemy Pani Magdzie za cenne informacje i porady, życzymy powodzenia w pracy zawodowej.

 

 

Izabela Helińska