logo (1)UCZNIOWSKA WYMIANA MIĘDZYNARODOWA zelenec

MEZINÁRODNÍ  VÝMĚNA STUDENTŮ

 

2016/2017 

W dniach 24-27.04.2017 r. po raz kolejny mieliśmy przyjemność odwiedzić naszych przyjaciół z czeskiej szkoły w Zeleneč. Tak jak dwa lata temu dołączyli do nas również uczniowie z Niemiec i Słowacji. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były choroby cywilizacyjne XXI w., a przede wszystkim uzależnienie od Internetu i social mediów. Podczas realizacji w/w projektu uświadomiliśmy sobie, jak bardzo uzależnienia dotykają nas samych i naszych kolegów. Dobrą dla nas lekcją było spędzenie kilku dni bez dostępu do Internetu, dzięki czemu mogliśmy rozwijać wrażliwość na podobieństwa i różnice kulturowe oraz pogłębiać zrozumienie dla wspólnych idei i wartości. Czas spędzony razem uświadomił nam, jak przyjemnie można spędzać czas, nie mając dostępu do wirtualnego świata.

W celu integracji uczniów ze wszystkich krajów włodarze zorganizowali wycieczkę do Pragi, która po raz kolejny nas urzekła. Starówka, Most Karola oraz rejs statkiem po Wełtawie to jedne z nielicznych atrakcji, które przygotowali dla nas organizatorzy. Wspólnie spędzony czas, to nie tylko nawiązywanie przyjaźni, świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia, ale również, a może przede wszystkim – doskonałe warsztaty językowe.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów

wraz z opiekunami – p. Anną Koncur i p. Joanną Olszewską

 

2015/2016 

Uczniowie z Czech w Naszej szkole!!!

Ahoj!

a…… naschledanou ! papa

13106681_587281724771623_11153497_o

 

W dniach 25. – 28 kwietnia  gościliśmy w naszym Gimnazjum 22 uczniów oraz 2 opiekunów ze szkoły partnerskiej Základní škola Zeleneč .

Warsztaty językowe zorganizowane dla naszych gości umożliwiły im poznanie kultury i zwyczajów naszego kraju.

 

Pierwszy dzień to chwile wspólnie spędzone w Zorza Bowling. Dzięki uprzejmości właścicieli, uczestnicy wymiany mogli aktywnie spędzać czas, a przy okazji lepiej się poznać. Świetna zabawa to najlepsza metoda integracji młodzieży.

We wtorek uczniowie wyruszyli na wycieczkę do Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kolejnym etapem warsztatów językowych było podążanie krasnalowymi ścieżkami po Wrocławskim Rynku. Odnalezienie wszystkich krasnali wcale nie było takie łatwe. Maluchy kryją się w uliczkach i zaułkach, umykają przed wzrokiem przechodniów. Równie duże emocje wśród uczestników wymiany wywołał wjazd na Sky Tower, gdzie można było podziwiać przepiękną panoramę Wrocławia i okolic. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się wrocławskie ZOO wraz z Arfykarium.

Kolejny dzień spędziliśmy w naszym malowniczym miasteczku. Zagraniczni partnerzy odwiedzili  naszą szkołę oraz zwiedzili Muzeum Techniki Młynarskiej. Pobyt na basenie, ćwiczenia na orliku połączone z treningiem street workout oraz pokonanie „trasy zdrowia” pozwoliły naszym gościom poznać Namysłów również od sportowej strony.

Czwartek to dzień pełen emocji. Po treningu przeprowadzonym przez pana Bogdana Kowalczyka oraz polsko-czeskim sparingu nadszedł czas rozstania. Łzom nie było końca.

Wspólnie spędzone chwile umożliwiły przełamanie bariery językowej i kulturowej, a przede wszystkim były początkiem nowych przyjaźni.

Organizatorem uczniowskiej wymiany międzynarodowej była pani Anna Koncur. Dziękujemy również pani Joannie Olszewskiej za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu wymiany.

Wymiana nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc sponsorów, za co serdecznie dziękujemy:

Urząd Miasta i Gminy Namysłów logotyp_um

 

– pan Zbigniew Pabiniak

Ekowod. Sp. z o.o. Zakład wodociągów i usług komunalnych pobrane

Metalproduct metalprodukt-logo

– Vetrotech Saint-Gobain Poland images

– Centrum Rozrywki Zorza logo

– Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Józef, Sylwester i Jolanta Maryniak maryniak

– Nestlé Polska pobrane (1)

 

Dziękujemy również panu Bogdanowi Kowalczykowi  oraz rodzicom naszych uczniów biorących udział w wymianie.

2014/2015

praga25

      Nasze gimnazjum prowadzi wymianę partnerską z Základní škola Zeleneč. Szkoła znajduje się w uroczym, spokojnym miasteczku w pobliżu Pragi. Do szkoły partnerskiej uczęszczają dzieci i młodzież w wieku 6 – 15 lat. W wymianie biorą udział rówieśnicy naszych gimnazjalistów.

Udział w wymianie stwarza niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów pomiędzy rówieśnikami, poznania „od podszewki” życia szkolnego rówieśników za granicą. Do programu spotkań należy także poznawanie specyfiki miasta i regionu. Atrakcją dla naszej młodzieży było zwiedzanie Pragi, w tym urzekający Rynek, zamek na Hradczanach, Most Karola, unikalne i wspaniałe widowisko w Czarnym Teatrze, czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

Taka wymiana to dla nas wiele nowych przyjaźni, doświadczeń i pięknych wspomnień. Spotkanie to pozwaliło nam poczuć się prawdziwymi Europejczykami otwartymi na inne kultury i style życia.

Uvidíme se příští rok!!